Lekundje termeti ne Tirane. Ja magnituda dhe epiqendra

0
85


Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë mëngjesin e sotëm, rreth orës 06:00 të mëngjesit të sotëm.

Sipas Qendra Sizmologjike Evropiane, tërmeti ka qenë me magnitutë 3.4 ballë të shkallës Rihter.

Thellësia e lëkundjeve ka qenë rreth 2 kilometra, ndërsa epiqendra e saj ishte rreth 21 kilometra larg qytetit të Durrësit dhe 16 kilometra nga qyteti i Krujës.

.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here