Rikthehen në punë kontrollorët, drejt normalitetit Aeroporti i Rinasit

0
9


Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku njofton se tashmë situata në aeroportin e Rinasit është duke u rikthyer në normalitet të plotë falë kthimit të kontrollorëve në Albcontrol.

Sipas Ballukut, plani i pe ng ma rrjes dështoi, ndërsa bëri thirrje që drejtësia të vijojë hetimet për zbardhjen deri në fund të kësaj ngjarjeje.

“Albcontrol në normalitet të plotë. Kontrollorët e kthyer në përgjigje të apelit tonë janë në krye të detyrës. Drejtësia të zbardhë deri në fund ngjarjen e rëndë. Plani i pe ngmarrjes dështoi”, shkruan Balluku.

Aeroporti i rinasit

.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here