Moti në Shqipëri do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sot në vendin tonë parashikohet të mbajë mot i nxehtë, i kthjellët e me diell. Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhaten nga 23 deri në 31 °C.

Dita e enjte pritet të jetë paradite me mot pak më të freskët gjatë ditës më nxehtë, kthjellët e me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 16 deri në 30 °C./

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here