Rikthehet Trump, heq maskën edhe pse me koronavirus

0
22

This post has already been read 20 times!

SHBA

Presidenti i SHBA Donald Trump ka bërë një kthim dramatik në Shtëpinë e Bardhë për ta vazhduar atje, kurimin për koronavirus pas një qëndrimi trenetësh në spital.

Presidenti hoqi maskën e tij në ballkonin e Shtëpisë së Bardhë, ku disa nga personeli dhe ndihmësit kanë dalë pozitivë për virusin ditët e fundit.

“Ndihem vërtet mirë!” – shkroi z Trump shkroi në Twitter më herët. “Mos kini frikë nga Covid. Mos e lejoni të dominojë jetën tënde”.

SHBA ka pasur 7.4 milion raste të vdekjeve Covid-19 dhe 210,000. Pikëpyetjet mbeten mbi seriozitetin e sëmundjes së z. Trump pas një fundjave me deklarata konfliktuale.

Çfarë ndodhi gjatë kthimit të Trump?

Duke u thënë amerikanëve që të mos kenë frikë nga sëmundja në një mesazh në Twitter,  para se të largohej nga spitali të hënën në mbrëmje, z. Trump tha: “Ndihem më mirë sesa 20 vjet më parë !!”

Ai gjithashtu shkroi në Twitter: “Do të kthehem së shpejti në vijën e Fushatës!!!”

Diagnostikimi i z. Trump ka ndërprerë fushatën e tij për një mandat të dytë në detyrë, më pak se një muaj para se presidenti republikan të përballet me sfiduesin demokrat Joe Biden në zgjedhjet e Shtëpisë së Bardhë.

Veshur me një kostum biznesi, kravatë dhe maskë, Z. Trump doli nga Qendra Kombëtare Mjekësore Ushtarake Walter Reed në periferitë e Washington DC duke përshëndetur me grushtin mbledhur.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here