Rrëzohet avioni, 24 studentë nxirren të pajetë

0
225

This post has already been read 20 times!

UKRAINE

Të paktën 22 studentë të Forcave Ajrore të Universitetit të Kozhedub në Ukrainë, kanë ndërruar jetë si pasojë e një incidenti ajror.

Avioni me të cilën ata po udhëtonin, është rrëzuar në Chuhuwiv, 400 km larg nga kryeqytetit të Kiev, teksa në bord kishte 24 persona.

Ende nuk dihen shkaqet e incidentit, por raportohet se policë të shumtë dhe ekipe të kërkim-shpëtimit ndodhen në vendngjarje.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here