Sa lajm i bukur/ 40-ditë rëndë me Covid-19, binjakët shqiptarë ja dalin me sëmundjen: Jetë të gjatë zemrat e vogla

0
9


Pas 40 ditësh nv terapi int ensive, binjakt Sibel dhe Saraj kanë fituar be tejën me Koronavirusin. Lajmin e bukur e ka bërë të ditur ministrja Ogerta Manastirliu, me anë të një postimi në rrjete sociale.

Jeta triumfon në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, ku pas 40 ditësh në terapi in tensive, binjakët Sibel dhe Saraj e kanë fituar bet
ejën e jetës, falë kujdesit shembullor të mjekëve dhe infermierëve të këtij spitali”, ka shkruar ajo.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here