Sëmundja e ligë i merr jetën politikanit shqiptar, dha shpirt pranë dy djemve

0
35

This post has already been read 28 times!

Është ndarë nga jeta ish-deputeti i parlamentit të parë pluralist në Shqipëri, Halil Hysenaj. Ai ka ndërruar jetë në SHBA në moshën 73-vjeçare, si pasojë e një sémundjeje të réndë.

Nuk fitoi dot betejën me sëmundjen e rëndë, ndahet nga jeta Halil Hysenaj,  ish-deputet i

Halil Hysenaj u lind në fshatin Panarit të Këlcyrës, aty ku edhe kreu arsimin 7 vjeçar, ndërsa shkollën e mesme e vazhdoi në Tiranë në shkollën ekonomike për mercolog.

Në vitin 1991 zgjidhet si deputet i kuvendit të parë Pluralist në zonën e Deshnicës , Këlcyrë, i propozuar nga partia Socialiste.

Në vitin 1999 emigroi në SHBA, aty ku dha ‘frymën e fundit’, ndërsa la pas bashkëshorten dhe dy djemtë.

qiri

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here