“Shkëlzeni është i pari dhe i vetmi”…”Më dhimbset, nuk qenka as nuhatës e as mashkull i sprovuar”

0
171

This post has already been read 169 times!

Bledi Mane

E degjuat, e patë, e hëngrët dhe ju?

Kapardisur me rrobat e blera me leket e Gerdecit, Armina Mevlani e hapi pardje perseri thesin e mashtrimeve. Moderatori i Top Channel e pyeste ne mes te dites nese kishte pasur me parë dashnor, dhe ajo si e pacipë kronike pergjigjej prerë :
-Jo, jo. Kurre nuk kam pasur asnje. Shkelzen Berisha eshte i pari dhe i vetmi!

Eshte mekat te fusesh hundet ne jetet private te te tjereve, por mekati zhbehet dhe Perendia te fal kur ua gris cipen dhe breket ketyre njerezve qe kane marre me qafe dynjane dhe me leket e krimit bejne dever ne kete vend.

Armina Mevlani ka qene prej vitesh me patente jo vetem ne rrugen Muslim Shyri, por e ka zgjeruar rrezen e kurvellekut edhe jashte Tiranes. Duke qene nje vajze e varfer e rritur me sakrifica, ka shkateruar cdo kod e moral feminiteti vetem e vetem te duket e te kete para per te jetuar me mire. Boterisht dihet qe dashnori, kollovari i pestë i Armina Mevlanit ka qene kengetari kosovar Dren Abazi dhe kete te fundit e braktisi sapo i thane qe Shkelzeni i Sali Berishes‎ te ka fiksim. Dhe ia gjeti anen e u lidh me Shkelzenin duke shkaterruar edhe lidhjen e saj, edhe familjen e kollovarit te ri.

Eshte mekat te nderhysh ne jetet private te rrobve por me gajas sesi e beson Arminen djali i Berishes tek pretendon qe nuk ka pasur kurre lidhje. Me dhimbset Shkelzeni sepse nuk qenka as nuhates e as mashkull i sprovuar. Nuk marka vesh nga virgjeria e femrave, nusen e pare Sadien e gjeti te gatshme, te gatshme e gjeti dhe Arminen. Te jete dembel ky djali i Saliut apo e ka ngrene sapunin per djathe porsi Saliu kur zbriti ne Tirane nga Viçidoli dhe mori per nuse te gatshmen Liri Berisha…
Nuk ka faj Xhelil Gjoni‎ qe i ulet sheqeri sa here shfaqet ne televizor Liria e Saliut!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here