Shperthen si asnjehere Jozefina Topalli flet me emra dhe plas paralajmerimin e forte….

0
288
Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, duke folur gjate nje mbledhje te Keshillit Parlamentar per Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin, ku eshte vendosur nisja e procedures per ndjekje penale per tre deputetet socialiste Taulant Balla, Besnik Bare dhe Tom Doshi, per te cilet prokuroria kerkoi heqjen e imunitetit te tyre si mundesi per vijimin e hetimeve per 21 janarin.

This post has already been read 52 times!

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli në një intervistë për ABC News ka deklaruar se Lulzim Basha, Edi Rama dhe Presidenti Meta me bashkëshorten po mbajnë peng të ardhmen e Shqipërisë.

“Tre oligarkë s’mund të vendosin për shqiptarët. Tre oligarkë që janë Lulzim Basha, Edi Rama dhe Ilir Meta bashkë me bashkëshorten e tij. Është një krizë ekonomike, krizë shëndetësore, krizë psikologjike që nuk tolerohet. Ata që e kanë çuar vendin buzë greminës kanë emra”, tha ajo.

Më tej, Topalli u shpreh se kurrë opozita nuk është shitur, as majtas e as djathtas, sikur tani.

“Edi Rama i bën këto lëvizje se opozita i ka tradhtuar ata njerëz që ishin kundër Ramës dhe e ka lënë bosh atë fushëbetejë. Nëse do denonconte çdo korrupsion. Kurrë nuk është shitur opozita, as nga e majta e as nga e djathta. Nëse PD do kishte një lidershp të pakorrupstur, sigurisht që do vinte në pushtet dhe Rama s’do e merrte mandatin e tretë”, shtoi ish-kryeparlamentarja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here