Pritja për tifozët zikaltër merr fund, Interi ngre titullin në qiellin e Milanos, pas plot 11 viteve, i cili është i 19 në historinë e klubit.

Pas një sezoni të shkëlqyer, skuadra e Kontes ka kurorëzuar në mënyrën më të mirë këtë sezon, duke fituar titullin kampion. Pasi u shpallën kampionë matematikisht para pak kohësh, ditën e sotme, zikaltërit kanë ngritur titullin në “Xhuzepe Meaca”.

Kapiteni Samir Handanoviç, ka marrë në duart e tij trofeun dhe ka festuar me pjesën tjetër të skuadrës në qendër të stadiumit.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme:

.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here