Një shpërthim i fuqishem ka ndodhur në një fabrikë për prodhimin e pijeve alkoolike në Greqi.

Mediat greke bëjnë me dije se shpërthimi ndodhi në një kazan të përpunimit të pijeve, në ambientet e fabrikës.

Për pasojë janë plagosur tetë persona, të cilët po dërgohen në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Ndërkohë forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here