Shpëtoni nga njollat në rroba, këta dy përbërës të kuzhinës do t’ju ndihmojnë

0
29

This post has already been read 15 times!

Ka disa njolla në rroba që vështirë se hiqen lehtë.

Zgjidhjen e keni në kuzhinën tuaj, me anë të dy produkteve.

Kulloni një limon të freskët dhe përzieni me pak ujë dhe masën e përftuar vendoseni në njollën e rrobës.

Më pas lereni të thahet në diell dhe më vonë lajeni.

Nëse nuk keni arritur t’i eliminoni njollat me limon, bëni përzierjen me 2 lugë sodë buke dhe gjysmë filxhani të vogël ujë.

Përzierjen e përftuar vendoseni në njollë dhe lereni të qëndrojë 1 orë dhe më pas lajeni bluzën.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here