Shtrohet me urgjencë në spital aktorja e njohur shqiptare, u infektua me koronavirus

0
39

This post has already been read 34 times!

TIRANE

Aktorja e njohur e skenës, Rajmonda Bulku mësohet se është infektuar me Covid-19.

Aktorja 62-vjeçare është shtruar në spital, por gjendja e saj paraqitet e qëndrueshme.

Bulku është ndër aktoret më të njohura të kinematografisë shqiptare.

Ajo mbahet mend jo vetëm si aktore, por gjithashtu dhe si pjesë e politikës dhe lëvizjes studentore të dhjetorit ’90.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here