“Shumë u lutëm për ty o mik i mirë”- Mesazhi rrëqethës, v.des shumë i ri zyrtari i Bashkisë

0
12
Kryetari i Këshillit Bashkiak të Kavajës, Ramazan Cara është ndarë nga jeta, duke lene pas nje dhimbje te madhe per familjen, miqte e koleget.

Ai u nda nga jeta ne moshe far te re, pasi nuk ka mundur të fitojë dot betejën me covid.

Lajmin e ka bërë të ditur, kryetari i bashkisë, Redjan Krali, i cili në një status në Facebook thotë se “Shumë u lutëm për ty o mik i mirë, por kjo flamë të mundi”.

“Tepër e hidhur është ikja jote sot, për secilin nga ne që pati fatin të të njihte.

Të të njihte zemrën e butë, urtësinë e mendimit, besnikërinë e një miku të rrallë.

Nuk ka ngushëllim kjo humbje për familjen tënde; Zoti i dhëntë durim dhe forcë! Të qoftë dheu i lehtë Ramazan Cara!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here