Nga kapsëllëku vuajnë shumica e shqiptarëve. Por sipas një reviste franceze është jo shumë e vështirë për të shpëtuar nga sindroma e irritimit të zorrës së trashë.

Dietë nga limoni për humbje peshe dhe detoksifikim - Lajmet e fundit - Zëri

Meqenëse zorra e trashë ka një rol të rëndësishëm në elim inim in e mbeturinave, është thelbësore të ruhet funksionimi i saj i duhur.

Falë këtij lëngu që ne ofrojmë në këtë artikull do të jeni në gjendje të pastroni zorrën e trashë dhe të shpëtoni nga toksi nat që grumbullohen atje.

Një pastrim i zorrës së trashë mund të ndihmojë në la rgimin e to ksinave të caktuara që mund të kontribuojnë në shqe tësime dhe të sigurojnë lehtësim natyral nga kapsllëku. Nëse e bëni këtë gjë do të humbisni rreth 5 kilogramë.

Pastrimi i zorrës së trashë me mollë, kripë deti, xhenxhefil dhe limon
Koha totale: 5 minuta

Përbërësit:
½ filxhan 100% lëng molle të pastër organike
2 lugë lëng limoni të freskët organik
1 lugë çaji lëng xhenxhefili
P lugë çaji kripë deti
½ filxhan ujë të pastër të vakët

Përgatitja:
Vendosni ujë në një tenxhere, ngrohni, mos e zieni. Pasi uji të jetë i vakët, merrni gjysmë filxhani. Pastaj shtoni kripën e detit dhe përzieni. Shtoni lëng molle, lëng xhenxhefili dhe lëng limoni të freskët. Tundeni dhe më pas piheni këtë lëng në mëngjes.

Piheni këtë lëng në mëngjes me stomak bosh. Pastaj merrni këtë përzierje përsëri pak para një dreke të lehtë dhe përsëri në mes të pasdites.

Konsumoni 6 deri në 8 gota ujë në temperaturë dhome gjatë gjithë ditës. Gjatë kësaj kohe do të shkoni shpesh në taualet, por një gjë është e sigurt se do ta pastroni trupin tuaj dhe do të ndiheni aq të lehtësuar.

Kuzhine-Receta: LENG MOLLE

/RDA News

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here