Categories: Uncategorized

Si ta mbaj distancen?! Prôstítuta i shkruan letër kryeministrit dhe c.mend rrjetin

Anna Kouroupou, një punëtore s*ksi i ka shkruar një letër të hapur kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis, ku citon, ndër të tjera, problemin me të cilin përballen punonjësit e s*ksit për shkak të pandèmisë së kôronavirusit.

Kouroupou, e cila ka rreth 40 vjet që punon në këtë sektor është gjithashtu përgjegjëse për agjencinë e fuqizimit të punonjësve “Umbrella Athina”.

Ajo i ka bërë thirrje kryeministrit grek që të japë ndihma ashtu siç jep për shtetasit e tjerë, duke theksuar se pr0stitucioni në Greqi është i ligjshëm. Kouroupout thotë se brenda pak ditësh ajo dhe kolegët e saj do të jenë të uritur dhe nëse do të rikthehen në pune do te thyejnë distancën sociale.

“Kryeministër, jam shumë i zemëruar. Mitsotakis, unë jam i dëshpëruar. Për 40 vjet – po e përsëris – kam qenë i përzemërt në detyrimet e mia ndaj jush. Për te gjithë ju.

Nuk mund te punoj, ju nuk më lini dhe ju bëni mirë. Në këtë punë të veçantë – në mënyrë të veçantë ju e dini – që masa e distancës bie menjëherë!

POR unë nuk kam të drejtë për një euro të vetme, si ndihmë, kompensim? Jepni çfarëdo emri që dëshironi – edhe pse pr0stitucioni, siç shprehet ligji, është i ligjshëm në vendin tonë dhe me truket tuaja për kaq shumë dekada është bërë i paligjshëm. Kryeministër, brenda pak ditësh do të jem e uritur.”

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago