Sinoptikanët: 3-4 cm dëborë në Tiranë dhe Durrës

0
17

Reshjet e dëborës kanë përfshirë edhe kryeqytetin.

“Ashtu si në të gjithë vendin, edhe në kryeqytet kanë nisur reshjet e dëborës. Kryeqytetasit i janë gëzuar bardhësisë në vitin 2018, por sinoptikanët thonë se reshjet e këtyre ditëve do të arrijnë deri në 4 cm”.

Ndërsa mali i Dajtit u zbardh që në mesditë nga dëbora. Kjo ka bërë që qytetarë të shumtë të rënden pas borës.

Por reshjet e dëborës nuk do zgjasin për shumë ditë në të gjithë territorin.Temperaturat në zonat malore do të shkojnë afro -20 gradë Celcius. Kjo situatë me mot të acartë do të zgjasë për afro një javë, më pas temperaturat do të rikthehen në vlerat normale për muajin Shkurt.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here