Nje skandal ka perfshire qeverine në Britaninë e Madhe, pasi Sekretarit te Shëndetësisë i eshte zbuluar lidhja intime me nje nga ndihmeset e tij, qe e punesoi ne periudhen e pandemise dhe paguhej me taksat e qytetareve britanike.

Ai eshte filmuar se fundmi nga kamerat duke u puthur me këshilltaren e tij.

Matt Hancock e ka tradhtuar bashkëshorten e tij me Gina Coladangelo, 43-vjeçaren e cila u punësua vitin e shkuar dhe paguhej me paratë taksapaguesve britanikë, në një kohë kur vendi ishte “mbërthyer” nga vala e Covid-it.

42-vjeçari dhe lobistja milionere Gina, u kapën nga kamerat në skena er.otike në zyrën e tij në Whitehall. Sekretari i Shëndetësisë e ka tradhtuar gruan e tij Martha Hoyer Millar, me të cilën kishte 15 vite martesë.

Matt u pa teksa shkëmbente puthje pasiononte me Gina-n në Departamentin e Shëndetësisë në Londër, gjatë orarit zyrtar të punës. Një person nga Whitehall që pikasi skenat, zbuloi sekretet për tabloidin “The Sun”.
Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here