Sot Saturni kthehet në prapavijë, ja si ndikon ai në të gjitha shenjat e horoskopit

Fillimisht duhet të dimë se kthimi i Saturnit retrogradë do të thotë që për të gjitha shenjat ka një periudhë pushimi, derisa të rifitojnë fuqitë dhe forcën e mëparshme.

Ky fenomen që do të ndikojë shumë afër mbi të gjitha shenjat, sidomos mbi Ujorin, Bricjapin, Demin, Luanin dhe Akrepin, që do të shohin situata të caktuara të ngadalësohen, jo domosdoshmërisht për keq.

Dashit dhe Binjakëve do t`u ngadalësojë ëndrrat, ambiciet, si dhe dëshirën për të realizuar ose bërë gjithçka menjëherë. Gaforrja dhe Peshqit do ta marrin më lehtë këtë situatë.

Ata që, nga ana tjetër, nuk do të shpërqendrohen shumë do të jenë Peshorja, për të cilët Saturni kërkon përqendrim më të madh dhe më shumë përkushtim aktual.

Virgjëresha lë mënjanë disa gjëra praktike dhe heq dorë nga rendi strikt, Shigjetari do jetë shumë më pak i qartë me fjalimet dhe sjelljet, më pak i kuptueshëm.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *