Spitali i Shkodrës kthehet repart Covid, por situata është e rëndë, ja ç’po ndodh

0
16
Spitali i Shkodres eshte kthyer ne spital Covid dhe vendimi eshte marre sot nga ministria e Shendetesise.

Burime te ShkodraNews thane se gjendja ne spitalin e qytetit eshte e rende.

Reanimacioni i Spitalit te Shkodres thuajse eshte me kapacitete te ezauruara pa u shpallur ende Covid.

Tashme me kete skenar, drejtuesit e spitalit duhet te ndryshojne strategji ne trajtimin e pacienteve dhe perballimin e rasteve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here