Trajneri i njohur italian, Loris Dominisini ka ndërruar jetë pak dite pasi u shtrua në spital sepse ishte infektuar me Koronavirus. Dominisini nuk e mposhti dot virusin dhe u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare.

29837b503d8a5bb1009cb89fcca7d4eb-08328-95723157c8ebcac4750156d2b21ac04e

Italiani ka drejtuar disa skuadra të njohura në vendlindje, si Udineze dhe Rexhiana, por suksesin më të madh e kishte me Komon, të cilët në vitin 2000 deri në 2022 i ngjiti nga Seria C deri në elitën e futbollit italian.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here