Categories: Uncategorized

‘S*x on the Beach’ , Gjyshja i dergon 70 000 euro te dashurit 32-vjecar per te blere shtepi, por ai me ato para i ben…. “gropen”

Një burrë nga Gambia i cili mori së fundmi €70,000 nga gruaja e tij nga Belgjika, thotë se ka blerë një tokë për të ndërtuar shtëpi e madje ka zgjedhur edhe vendin e varrosjes së gruas së tij të moshuar evropiane.

Mediat britanike raportojnë se Gambia është kthyer së fundmi në një epiqendër të “turizmit të seksit” ku gra të moshuara evropiane shkojnë për të njohur djem të rinj afrikanë. Një dokumentar i rrjetit britanik Channel 4 i quajtur ‘S*x on the Beach’ eksploron fenomenin, duke dërguar një gazetar që interviston dashnorin 32-vjeçar Alka.

Në një prej sekuencave ai i tregon gazetarit britanik tokën që ka blerë dhe shtëpinë “me pishinë” që po ndërton aty. Kur u pyet nëse ishte i shqetësuar për problemet shëndetësore të gruas së tij të moshuar belge Francoise, Alka thotë se është i gatshëm të kujdeset për të:

“Sigurisht që jam gati për këtë. Dua që ajo të vdesë në krahët e mia. Unë do t’i them asaj ‘do të të varros këtu’”, dhe tregon me dorë nga një hapësirë në kopësht duke thënë: “Ajo do që të vdesë aty.”

Përveç 70 000 eurove Alka merr gjithashtu çdo muaj €300 nga Francoise si “para për ushqim”. Çifti u martuan në një ceremoni në Gambia gjatë pandemisë së koronavirusit dhe shpërndanë një sekuencë nga ceremoia për mediat.

Alka thotë se fillimisht besonte se gruaja e tij ishte 85 vjeçe, por më vonë ajo i kishte treguar në një video-telefonatë se ishte në fakt 68.

Në një tjetër skenë ai shpjegon: “Ndoshta harrova t’ju tregoj. Ne në Gambia, nuk e vrasim mendjen për moshën. Mosha është vetëm një numër, e ke parasysh … “

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago