Ta rrëqethin shpirtin! Rëndohet gjendja e naftëtarëve: O të na japin lekët tona, ose do shuhemi këtu në spital nuk ikim

0
20

This post has already been read 19 times!

Dita e sotme shënon ditën e 9 të grevës së urisë për naftëtarët e Ballshit. Mësohet se stafi mjekësor ka shkuar në mjediset e grevës.

Greva e urisë/ Një tjetër naftëtar në gjendje të rëndë, paralajmërohet përshakllëzim i protestës - Rilindja Demokratike

Mjekët kërkojnë që një nga naftëtarët të dërgohet në spitalin e Ballshit pasi gjendja e tij paraqitet serioze.

Ndërkohë që grevistët thonë se ai nuk pranon të shkojë në spital. Sipas mjekëve gjendja shëndetësore e tyre paraqitet problematike, pasi grevistët kanë shqetësime të shumta dhe duhet të ushqehen.

Vijon greva e urisë, naftëtarët shfaqin probleme shëndetësore - Tv Klan

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here