Nëna e një prej viktimave Amanda Mosier, zbuloi trupat në shtëpinë e tyre në Indiana, SHBA. Bija e saj Jessica Bixler përshkruhej si një “lule që të bën gjithmonë të buzëqeshësh”.

Një adoleshent amerikan ka vrarë me armë kushërirën e tij dhe të dashurin e saj, para se të kthente armën nga vetja, tha policia.

14 vjeçari Cole Bixler, po qëndronte në një shtëpi bashkë me 21 vjeçarin Mason George, dhe të dashurën e tij Jessica Bixler, 22 vjeçe, në Owensburg, Indiana, kur ndodhi tragjedia më 16 prill.

Autoritetet besojnë se ai ka vrarë Mason me pistoletën e tij, teksa flinte në divan.

Më pas ai qëlloi për vdekje kusheriren Jessica në dhomën e gjumit, para se të vriste veten.

Nëna e vajzës Amanda Mosier zbuloi trupat e viktimave dhe njoftoi policinë.

Policia tha se Cole kishte folur për vetëlëndim para tragjedisë dhe se vuante nga “lendime emocionale”, sipas te afermve.

Amanda shkruante më vonë në Facebook: “Zemra ime është e thyer. Kemi humbur Cole Bixler, vajzën time Jessica Gail Bixler dhe Mason George.”

“Unë dhe Jason Mosier i kemi humbur fjalët. I vlerësojmë lutjet tuaja dhe ofertat për ndihmë”.

Në një nekrologji të saj, Jessica përshkruhej si një “shoqe e mirë” e “gjithmonë e lumtur”.

“Ajo shpesh e hapte shtëpinë e saj për këdo që kishte nevojë për ndihmë. Ishte një motër e madhe e mrekullueshme, që nuk kishte frikë të fliste opinionin e saj. Gjyshërit e përshkruanin si një lule që të bën gjithmonë të buzëqeshësh”.

Hetimet per ngjarjen vijojne.


Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here