Të shtëna me armë, zbulohet se politikani ekzekuton një person –

Një anëtar i partisë së djathtë të Lidhjes Italiane, Massimo Adriatici do të qëndrojë në “arrest shtëpiak”, pasi akuzohet se vr.au me armë një emigrant maroken pas një konfliktit  në lokal.

Adriatici, një këshilltar i Lidhjes në qytetin verior të Voghera, vr.au mbrëmjen e së martës, marokenin 39-vjeçar, teksa u grindën në lokal.

vik.tima u indentifikua si Youns El Boussetaoui nga Maroku. Mediet lokale në Itali raportuan se konfflikti mes politikanit Adriatici dhe emigrantit maroken ndodhi mbrëmjen e së martës në një lokal në zonën e Voghera, ku edhe ndodhën të shtënat me armë zjarri.

vik.tima e shtyu dhe hodhi në tokë Massimo-n, ndërsa ky i fundit tha se arma iu shkrep aksidentalisht.

“vik.tima e një sulmi, ai u kundërpërgjigj dhe aksidentalisht shkrepi armën,” tha Salvini në një video të postuar në mediat sociale, duke shtuar se Adriatici ndoshta kishte vepruar në vetëmbrojtje, pasi El Boussetaoui mund të kishte një rekord penal.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *