Temperatura të larta por edhe vranësira, ja si do të jetë moti në fundjavë

0
28

This post has already been read 24 times!

Sipas MeteoAlb:

Pjesa më e madhe e vendit mbetet me mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare. Pritet qe herë pas here vranësirat të zhvillohen duke krijuar mundësi për reshje të karakterit lokal ne zonat Veriore te Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 26°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here