Tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.4 në këtë shtet, raportohet për humbje jete

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.4 i shkallës Richter është regjistruar në Kinë ditën e sotme.

Sipas informacioneve paraprake, nga mediat e huaja raportohet për të paktën 1 humbje jete deri më tani, ndërkohë që dëmet material janë të shumta.

Thellësia e goditjes ishte 10 kilometër, teksa lëkundjet janë ndjerë në disa qytete dhe kanë qenë shumë të forta.

Priten të tjera informacione në vijim.

Për më shumë informacione, lajme të përzgjedhura foto dhe video interesante, ju ftojmë të na ndiqni edhe në faqen zyrtare të meganews.al në Instagram, një tjetër mënyrë për të qenë në kontakt me gjithësecilin prej jush. Instagram: @meganews.al

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *