Tërmeti 7.2 ballë shkundi Japoninë, shikoni lëkundjet e frikshme, njerëzit përpiqen t’ia mbathin nga ndërtesat

0
153

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 goditi dje Japoninë, ndërsa qytetarët u paralajmëruan edhe për një cunam të mundshëm.

Në rrjetet sociale janë publikuar edhe momentet kur tërmeti lëkund tokën, duke ‘shkundur’ me forcë ndërtesat.

Siç shihet dhe në videon e mëposhtme, një pjesë e të cilës tregon atë që ndodh brenda një zyre, shumë prej punonjësve vrapojnë që të dalin jashtë ndërtesës, ndërkohë që lëkundja është mjaft e madhe.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here