Tërmeti i forte trondit vendin fqinj, epiqendra shume prane vendit toneNjë tërmet me madhësi 5.2 tronditi zonën e detit në perëndim të Tilos të martën në mbrëmje, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Epiqendra ishte e vendosur 16 kilometra në perëndim të Tilos dhe thellësia fokale vlerësohet në 10 kilometra.

Tërmeti preku ishujt Kos dhe Nisyros. Gjithashtu, dy lëkundje të tjera me madhësi 3.4 dhe 3.3 Righter u regjistruan në të njëjtën zonë.

Një tronditje sizmike me madhësi 3.6 Righter u regjistrua në ishullin Kos 6 minuta pas tërmetit me madhësi 5.2 ballë.


Previous articleRama tregon arsyen pse nuk pranon të bëjë debat publik me Bashën

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *