Thellohet tragjedia, shkon në 99 numri i personave që ndodhen nën gërmadhat e pallatit që u shemb –Të paktën 99 persona mendohet që të jenë nën gërmadha pasi një ndërtesë në Miami u shemb pjesërisht. Lajmin e bëri të ditur departamenti i policisë në Miami.

Në raportimet e bëra më herët u tha se numri i personave nën gërmadha mund të ishte 51, por mesa duket tashmë shifrat janë rritur.

Kryebashkiakia e Miami-Dade County Daniella Levine Cava u shpreh se shembja e ndërtesës është një situatë e paimagjinueshme që asnjë nuk mund ta kishte parashikuar. Megjithatë, ajo shtoi se në terren janë njerëzit e duhur të cilët po e bëjnë shumë mirë punën.

Cava tha se ekipet e qytetit janë duke punuar me Kryqin e Kuq dhe agjencinë e tij të shërbimeve sociale për të akomoduar njerëzit që mbetën pa çati. Kryebashkiakia shtoi se qytetet fqinje janë duke ofruar ndihmën e tyre me anë të departamenteve të policisë.
Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *