Tjetër lajm i trishtë! Ndahet parakohe nga jeta muzikanti i njohur shqiptar

0
20

Një lajm i trishtë ka ardhur pak çaste më parë për muzikën shqiptare. Është ndarë papritur nga jeta muzikanit i njohur, kitaristi Valton Berisha.

Lajmin e hidhur e ka dhënë përmes një postimi në rrjetet sociale kompozitor Florent Boshnjaku, ku shkruan se shpirti i tij i mirë do të jetë gjithmonë prezent në shoqëri.

“Eh more Valton …

shpirti yt i mire ka me qene gjithmone prezent mes neve .

Pusho i qete”, ka shkruar Boshnjaku në Facebook.

Ndërsa, shkaqet e vd ekjes nuk janë bërë të njohura akoma.

Berisha ishte pjesë e grupit “Purgatory”, që në gjeneratën e tyre njiheshin si djemtë e guximshëm që po sillnin ndryshime në rininë shqiptare.

Ky grup shpejt u bë i njohur duke krijuar hite dhe duke treguar guxim si me përmbajtjen e këngëve te tyre ashtu edhe me paraqitje.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here