tme.rrohen banorët në Kurbin, po ndodhte një ngjarje e rëndë, një djalë i ri mbante në duar dhe qëllonte me… –

Banoret ne Kurbin jane tmerruar kur kane pare qe nje djale adoleshent mbante ne duar nje arme automatik dhe qellonte.

Ishin banorët qe njoftuan Policinë se i mituri qëllon në ajër me armë zjarri.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin pas marrjes së njoftimit se një shtetas po qëllon me armë zjarri në ajër në fshatin Shpërdhet, Kurbin, kanë organizuar punën dhe falë reagimit të shpejtë e profesional kanë bërë të mundur identifikimin, kapjen dhe arrestimin në flagrancë të autorit, konkretisht shtetasit D.T., 14 vjeç, banues në Mamurras, Kurbin”.

Shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale edhe armën e zjarrit automatik, me të cilën ky shtetas kishte qëlluar në ajër.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për veprime të mëtejshme.
Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *