Toka nuk gjen qetësi, lëkundje tërmeti sërish, ja ku ishte epiqendra –

Në orën 4:06 pasdite, një tërmet i ri me epiqendër u regjistrua afër Liqenit të Mavrovës. Sipas informacionit nga EMSC, tërmeti kishte një magnitudë 2.2 shkallë të shkallës Rihter, dhe ishte ndjerë vetëm nga banorët pranë epiqendrës.

Kishte një seri tërmetesh të vogla në të njëjtin vend në ditët e mëparshme. Qendra Sizmologjike thotë se kjo është një aktivitet i rregullt sizmik

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *