Një tjetër lëkundje tërmeti është shënuar vetëm para disa minutash në vendin tonë. Mesa duket epiqendra e lëkundjeve gjatë natës është zhvendosur në Fier, ku tërmeti është regjistruar me magnitudë 3.4 të shkallës rihter.

Lëkundja ka qenë e lehtë dhe ka zgjatur pak. Nga 7 tërmetet e fundit, fatmirësisht nuk raportohen dëme materiale apo të lënduar.

Tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës rihter godet Cërrikun! Ndihet në  Elbasan, Tiranë, Lushnje e Fier - Top Channel

/RDA News

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here