Tr.agjike/ PërpIasen dy anije, të paktën 26 të vd.e.kur dhe dhjetëra të zh.dukur

0
7

Një anije në Bangladesh, që mbante rreth 50 pasagjerë, është përpl.asur me një anije mallrash, e si pasojë është fundosur në thellësinë e lumit Shitalakhysa, në jug të kryeqytetit Dhaka, duke lënë të vd.ekur të paktën 26 persona dhe disa të tjerë të zhd.ukur.

Zyrtarët thanë se 21 trupa të paj.etë janë gjetur mëngjesin e së hënës

“Shumica e trupave u gjetën brenda anijes së mb.ytur, por ende janë të zhd.ukur dhjetëra persona”, tha Mustain Billah, një zyrtar i vendit.

Pol.icia dhe zyrtarët thanë se disa prej udhëtarëve kanë mundur të notonin deri në breg, duke shpëtuar. Ndërsa dhjetëra të afërm janë mbledhur në bregun e lumit për të kërkuar të dashurit e tyre.

Sipas informacione që përcjellin mediat lokale dhe kombëtare, anija ishte e mbushur me njerëz që ten.tonin të largoheshin nga qyteti, pasi vendi njoftoi bllokim mbarëkombëtar një javor, për të minimizuar përhapjen e CO.V.ID 19./K.B/NOA.al

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here