Tragjike/ Mbytet anija në Greqi, dyshohet se nuk ka të mbijetuar

0
34

This post has already been read 22 times!

GREQI

Një anije peshkimi është mbytur në ishullin kufitar të Greqisë me Turqinë, Lesvos, ndërsa  raportohet për 3 të zhdukur.

Mediat greke shkruajne se anija dyshohet se është mbytur prej motit të keq, shiut të dendur, erës së fortë, por edhe breshërit.

Anija po udhëtonte në ujërat e Mytiline, kryeqendrën e ishullit Lesvos por që ndodhet pak kilometra larg Turqisë, ndersa u mbyt ne zonen e Skala Nea Kydonia.

Nderkohe ka paralajmerime se në orët e mëngjesit të së martës, erera te forta do të prekin Trakinë dhe ishujt e Egjeut verilindor.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here