Trim i madh/ 37 vjecari nga Vlora hyn lahet në det në acar: Më bën mirë për shëndetin

0
17

As dëbora dhe ngricat nuk e pengojnë Arben Abazin në zhytjen e tij dimërore në ujërat e detit Jon.

Në temperatura mjaft të ulëta sot 37-vjeçarin e gjetëm në breg të detit në Vlorë, për zhytjen e radhës. Në det nuk qëndron më shumë se 10 minuta, aq sa i duhen për dobitë shëndetësore që thotë se i sjell një sport i tillë.

I apasionuar pas dallgëve që 7-vjeç, Arbeni çdo dimër përjeton aventura në det. Notari i pazakontë ka një këshillë për të gjithë, ta shfrytëzojnë detin në çdo stinë, pasi uji është jetë.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here