Trōnditëse, gjendet pa jetë në banesë nga bashkëshorti aktorja e njohur. Dyshohet se…

0
213

This post has already been read 65 times!

Është ndarë nga jeta në moshën 40 vjeçare një nga aktoret më të njohura dhe më të dashura të publikut japonez, Yuko Takeuchi.

Sipas mediave vendase ajo është gjendur e pajetë në banesën e saj në Tokio, nga bashkëshorti i saj, aktori Taiki Nakabayashi.

Sipas mediave vendase, dyshohet se aktorja, nënë e dy fëmijëve, i ka dhënë fund jetës.

Ndërkohë, policia ka nisur një hetim për të sqaruar kushtet.

Takeuchi ishte një aktore e njohur në Japoni, ndërsa ka luajtur në shumë filma dhe seriale televizive gjatë karrierës së saj.

Ajo fitoi gjithashtu çmimin për aktoren më të mirë në një kategori të roleve kryesore tre vjet me radhë, mes viteve 2004 dhe 2007, në Çmimet e Akademisë Japoneze.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here