U fut me fanellën Kuq e Zi në autobus në Serbi, mediat atje çmenden keq fare/ Ja çfarë kanë shkruar

0
16

This post has already been read 11 times!

Një i ri shqiptar në Serbi është fotografuar me një fanellë ku dallohet flamuri kombëtar shqiptarë. Fotoja është bërë në një nga linjat e urbanë në qytetin e Beogradit, ku dhe me pas ka qarkulluar në rrjetin social ‘Facebook’.

Beograd (Serbia)

Në komente nuk ka shfaqje ra cizmi, por më së shumti mediat serbe dhe komentuesit vënë në dukje faktin se shqiptari, nuk kishte respektuar rregullat e pandemisë dhe se ishte pa maskë, ndërsa në lidhje me fanellën shqiptare shumica kanë thënë se nuk e njihnin flamurin shqiptarë. Fotoja është bërë virale në Serbi, ku dhe ka marrë vëmendjen e mediave serbe.

Ndërkohë që ato kanë ngritur pyetjen: Nëse e njëjta situatë do të ndodhte në Tiranë, a do të kishte të njëjtin reagim paqësor?

Shkrimi i Kurir:

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here