U gjet i mbytur në liqenin e Pogradecit, vi.ktima është vëllai i aktores së njohur shqiptare

0
17
Sotiraq Ilo, 63-vjeçari që u gjet i mbytur pasditen e sotme në Liqenin e Pogradecit është vëllai i aktores së njohur Marjeta Ljarja.

Nuk dihen ende shkaqet e vdekjes së tij dhe rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja. Trupi i 63-vjeçarit është dërguar në morgun e Spitalit nga ku do të pritet ekspertiza mjeko-ligjore që do të përcaktojë shkakun e vdekjes.

Aktorja Marjeta Ljarja pak kohë më parë humbi të shoqin, artistin e mirënjohur Rikard Ljarja. Artisti i njohur i filmit u nda nga jeta në moshën 77-vjeçare pasi prej kohësh vuante nga një sëmundje e rendë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here