U infektua me Covid-19, ta prek shpirtin Neritan Ceka: Më kushtoi kurimi 5 mijë euro, mirë unë po të moshuarve të tjerë kush ua paguan?!

0
35

Ndjeshmëri dhe solidaritet. Këto janë shenjat që ka lënë Covid-19 të arkeologu Neritan Ceka. Në daljen e parë të tij mediatike, pasi fitoi bet ejën me COVID-19, ish-diplomati e arkeologu tregon përvojën e tij.

Neritan Ceka heq dorë nga mallkimet: I bekoj të gjithë shqiptarët që në 30  qershor do

“Covidi është vetmi, interesimi i njerëzve të ndihmon”, tha ai. Ai tregon se është ndjere i lënë pas dore nga shteti dhe se për pensionistët që nuk janë të rënduar nga ana shëndetësore, kalimi i sëmundjes në shtëpi, është vde kje.

“Gjithë trajtimin e bëmë vetë, kushton 5 mijë euro”, shtoi ndër të tjera Ceka. Ceka thotë deri sot askush nuk është interesuar për shëndetin e tij dhe të bashkëshortës. “Nuk na dhanë recete, i morëm ilaçet pa recetë”, pohoi arkeologu.

Ceka i është rikthyer tashme jetës aktive dhe profesionit të tij prej arkeologu, duke qenë brezi i dytë i familjes ne Arkeologji.

Infektohet me koronavirus politikani dhe arkeologu i njohur, Neritan Ceka –  Gazeta Impakt

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here