U infektua me koronavirus, presidenti i Amerikës shtrohet në spital/ Ja gjendja e tij

0
13

This post has already been read 10 times!

Presidenti Donald Trump, i cili doli pozitiv me koronavirus të premten në mëngjes, po largohet nga Shtëpia e Bardhë për në Qendrën Mjekësore Us htn arake Walter Reed.

President Trump's diagnosis throws election into chaos, threatens governing crisis - CNNPolitics

Mësohet se Trump do të qëndrojë në këtë qendër për disa ditë, ku Shtëpia e Bardhë njofton se do ti nënshtrohet disa testeve.

Mjeku i tij njoftoi të premten, se Trump është ‘i lodhur’ por në humor të mirë, ashtu si edhe Zonja e Parë, Melania Trump.

“Presidenti Trump mbetet në gjendje të mirë, ka simptoma të lehta dhe ka punuar gjatë gjithë ditës,”- tha sekretari i shtypit Kayleigh McEnany në një deklaratë.

Trump dhe Melania njoftuan se ishin testuar dhe kishin rezultuar pozitiv me koronavirus në orët e para të mëngjesit të së premtes, disa orë pasi ai u kthye nga një fushatë për mbledhjen e fondeve në klubin e tij të golfit në New Jersey, ku ai besohet të ketë rënë në kontakt me të paktën 100 persona.

Melania vuan nga një ‘kollë e lehtë dhe dhimbje koke’. Trump nuk ka postuar në Twitter që nga ora 1 e mëngjesit të së premtes kur zbuloi diagnozën dhe u pa për herë të fundit personalisht të enjten në mbrëmje, duke u kthyer nga mbledhja e fondeve.

Donald Trump shtrohet në spital, ja si është gjendja e tij shëndetësore

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here