Categories: Uncategorized

U kapën jashtë Kuvendit keq, Halit Valteri i ankohet Ramës: Do i thuash ti atij Damian qen bir qenit se do ta…

Deputeti i opozitës Halit Valteri shp ërtheu në ak uza të ashpra ndaj deputetit socialist Damian Gjiknuri pas pë rp lasjes që pati me të jashtë kuvendit.

Për mediat, ai e akuzoi Gjiknurin se e ka k ërc ënuar dhe i bëri thirrje Ramës të ndërhyjë.

Valteri lëshoi ak uza të forta për seancën e sotme, ku tha se deputetët e opozitës janë blerë me paratë e Gjiknurit për të votuar ndryshimet në kodin zgjedhor.

Valteri: Pr ovo kimet e Gjiknurit me çunat probl ematikë që është mësuar, as më hyjnë dhe as më vijnë fare ndërmend.

Unë nuk jam idiot të dal nga seanca dhe ti vihem pas një deputeti, më telefonoi duke më kër cënuar, duke më thënën nuk më njihni mua, mos u merrni me mua personalisht për fjalën time ku them që zoti Gjiknuri është në pazar të plotë me bandat, me krimin dhe opozitën jashtëparlamentare

.I bëj thirrje Ramës të tërheqë këtë qen bir qeni nga kër cënimet. Edhe në Hënë të shkojë Gjiknuri me një Valter nuk merret dot se i kemi dhënë provat si trajtojmë mbeturinat.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago