Categories: Uncategorized

U përpoq dy vite e gjysmë të mbetej shtatzënë, pasi mbeti mjekët i thonë lajmin e keq/ 32-vjeçarja vendos ta abort ojë vajzën

Për dy vite e gjsmë një grua nga Amerika është përpjekur të mbetet shtatzënë dhe kur dita e lumtur erdhi kjo lumturi nuk zgjati shumë.

Mjekët i thanë se foshnja që ajo kishte në bark, e cila ishte vajzë kishte një sëmundje të keqe. Ajo i kishte gjetur edhe emrin do e quante Ameli.

Çifti Jade Dodson, 32 vjeç dhe burri Mark, 31 vjeç pasi mjekët u dhanë lajmin e keq vendosën që mos ta mbanin foshnjen që do e quanin Ameli.

Gruaja e saj ka thënë:

Ishte një vendim i vështirë me të cilin duhet të përballeshim.

Vajza e saj do të luante nga spina bifida, e cila është një sëmundje shumë e keqe, pasi shtyllat kurrizire nuk formohet si duhet.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago