Urgjente/ E arrestoi SPAK, Rama e shkarkoi. Dy ditë pas ngjarjes së bujshme sot në Kryeministri po ndodh… –

Kryeministri Edi Rama ka thirrur te premten në mesditë një takim me kryebashkiakët e vendit.

Takimi mësohet se do të zhvillohet në ambientet e Kryeministrisë në orën 12:00, raporton “News24”.

Takimi vjen një ditë pas mbledhjes që Rama bëri me drejtuesit e rinj të Policisë në vend.

Ndërsa dy ditë më parë, Rama firmosi shkarkimin e kryebashkiakut të arrestuar të Lushnjes, Fatos Tushe.

Tushe dhe 10 zyrtarët e tjerë u arrestuan me urdhër të SPAK, pasi akuzohen se kanë shpërdoruar me detyrën për një tender të dhënë ndaj një kompanie, pa iu referuar procedurave.
Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *