Oborri u mbush plot me gj.ak/ Sh.err për pronën në Dibër, dy vëllezër v.rasin komshiun

Një ngjarje e rë.ndë ka ndodhur në Dibër ku është vr.arë një 50-vjeçar. Nga informacionet paraprake bëhet e ditur se 50vjeçari është vr.arë pas një sh.erri për pronën me dy vëllezër. Mësohet se vikt.ima është Xhetan Konesha i cili ka ndërruar jetë në spital pasi nuk arriti t’i mbijetonte pl.agëve të marra. Ndërsa policia ka arrestuar njërin prej vëllezërve, Muhamet Mera ndërsa në kërkim është vëlllai i tij Altin Mera.

Njoftimi:

Dibër

Plagosën me armë zjarri një shtetas, me pasojë vdekjen e tij, falë reagimit të menjëhershëm dhe profesional të Policisë, kapet dhe vihet në pranga një nga autorët e dyshuar të ngjarjes. Shpallet në kërkim bashkautori tjetër i dyshuar. Sekuestrohet edhe ar.ma me të cilën dyshohet se autorët kanë pl.agosur me pasojë vde.kjen, 50-vjeçarin.

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër, pas marrjes së informacionit se në fshatin Luzni, Dibër, gjatë një ko.nflikti për motive të dobëta, dy vëllezër kishin pl.agosur me armë zjarri fqinjin e tyre, menjëherë kanë organizuar punën dhe falë reagimit të shpejtë dhe profesional kanë bërë të mundur kapjen dhe pra.ngosjen e njërit prej autorëve, shtetasin M. M., 30 vjeç, banues në fshatin Luzni, Dibër. Ndërkohë vijon ndjekja dhe krehja e zonës për kapjen e bashkautorit tjetër të ngjarjes, shtetasit A. M., 42 vjeç, i cili pas ngjarjes është larguar në pyll.

Dy vëllezërit, gjatë një kon.flikti për motive të dobëta, kanë që.lluar me arm.ë zj.arri aut.omatik shtetasin Xh. K., 50 vjeç, i cili si pasojë e pl.agëve të marra ka ndërruar je.të në spital. Shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale armën e zja.rrit auto.matik me të cilën dyshohet se dy vëllezërit kanë plago.sur 50-vjeçarin. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër, po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave dhe shkakut të ngjarjes.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *