Vendi goditet nga moti i keq, stuhia e fuqishme vret 11 persona, detajet e rënda


Janë të paktën 11 jete te humbura dhe 102 persona të plagosur si pasojë e një stuhie që ka goditur lindjen e Kinës, të premten në mbrëmje.

Viktimat kanë vdekur qoftë nga era e madhe që i ka hedhur në Lumin Yangtze, apo janë goditur nga drunjtë që janë rrëzuar në tokë.

Mediat lokale kanë raportuar se gurë të mëdhenj kanë rënë nga qyteti bregdetar Nantong.

Disa pamje të publikuara nëpër rrjetet sociale kanë treguar sesi erërat e mëdha kanë dëmtuar qytetin.


Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *