Categories: Uncategorized

Vendoset Kryqi 12 metra i lartë në fshatin shqiptar, por nga banorët është parë si shenjë shumë e keqe/ Ja përse

Serbët e Kosovës e kanë ndërtuar edhe një simbol tjetër në veri, që nga shqiptarët po shihet si shenjë e re e ndarjes.

Në një kodër të Leposaviqit u ngrit një kryq gjigant. Vendosja e kryqit në Kamilë, që është maja më e lartë e Leposaviqit, i ka shqetësuar e provo kuar shqiptarët e paktë në numër që kanë mbetur në Bistricë, Koshtovë e Cerajë që thonë se janë harruar nga shteti.

Kronikë e zgjeruar nga Besnik Tahiri.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

2 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

2 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

2 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

2 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

2 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago