Categories: Uncategorized

Vetëm 4 vjeç është, por pjesën më të madhe të jetës e kaloi në spital/ Pasi djaloshi u lut dua një zemër tjetër ndodhi mrekullia e madhe!

Noeu është vetëm katër vjeç, por ai ka kaluar një të katërtën e jetës së tij në spital. Ai lindi me një sëmundje të keqe dhe ka kaluar pjesën më të madhe të jetës së tij në spital.

Djaloshi i vogël lindi me një sëmundje të ke qe në zemër dhe për shumë kohë ka qëndruar në rep artin e kiru rgj isë kar diake pediatrike të Qendrës së Zemrës dhe Diabetit në Bad Oeynhausen në Gjermani. Kjo sepse zemra e tij ishte shumë e dob ët dhe barkushet ishin të vogla, kurse arteria ishte jash të zakonisht e madhe.

Noeut menjëherë pasi analizat e zbuluan këtë u shtrua në spital dhe u vendos në listën e pritjes për një zemër dhu ruese.

Noeu nuk mund të dilte kurrë në ajër të pastër. Ndonjëherë, kur ai ishte veçanërisht keq as nuk lejohej të dilte nga dhoma e tij e spitalit dhe të luante me fëmijët e tjerë në dhomën e përbashkët.

I vogli tha:
Mua më duhet një zemër që të jetojë si gjithë fëmijët e tjerë dhe të luaj sepse kam edhe unë të dre jta.

Por mrekullia ndodhi pas shumë kohëh pritje një dh urues u gjet për Noen e vogël. Opera cioni shkoi i gjithi mirë dhe vitin e ardhshëm ai do të shkojë në çerdhe.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

2 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

2 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

2 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

2 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

2 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

2 days ago