VIDEO/ Permbytet Durresi?, “Dy ore shi dhe uji deri ne gju” shihni cbehet ne qytetin bregdetar…

0
114

This post has already been read 16 times!

Reshjet e shiut mëngjesin e sotmë në Tiranë dhe qytete të tjera të vendit, kanë sjellë probleme në disa rrugë kryesore.

Në qytetin e Durrësit për shkak të reshjeve intensive janë përmbytur shumë rrugë, duke krijuar vështirësi në qarkullim.

Rrjeti i kanalizimeve nuk ka mundur të përballojë sasinë e madhe të reshjeve dhe për pasojë niveli i ujit në rrugë është rritur dukshëm.

Kjo ka krijuar probleme në lëvizjen e këmbësorëve, por edhe në qarkullimin e automjeteve.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here